Sizin İçin Buradayız!

Bu bölümde elimizden geldiğince sizi yormayacak net-kısa anlatımlar yapacağız. Aklınıza takılan soruları Whatsapp numaramız olan 0542 485 07 59 üzerinden her zaman bize sorabilirsiniz.

Benim Evim insanların yardımlaşarak faize bulaşmadan ev-araba alabildikleri bir sistemdir.

Ev-araba hayali kuran ve bunu sabır ve yardımlaşma ile yapmak isteyen herkese kapımız açık.

Bireysel olarak bankaya borçlanarak çok yüksek faiz maliyetlerine katlanmak yerine, sabır ve yardımlaşma ile çok daha ekonomik şartlarda ev-araba sahibi olmak.

Benim evimde kafanızı karıştıracak 1 den fazla ev-araba alma yöntemi yoktur. Farklı ihtiyaç ve ödeme şartlarına göre farklı-farklı guruplarda yoktur. Tek Gurup ve tek yöntem vardır. Kira Destekli Puan Sistemi

Benimevim sizlerden alınan ödemeler ile ticari bir faaliyet yürütmez. Emtia alıp satmaz, sizin paranızı herhangi bir yatırım aracına yatırmaz. Tek gaye katılımcıları ev-araba sahibi yapmaktır. Dolayısı ile batma riski yoktur. Banka hesabında yeterli para olduğundan bekletmeden teslimat yaptığından üzerinde para riski de olmaz. Üstelik tüm katılımcıları ve sistemde bulunan parayı her an şeffaf olarak takip edebilir, çat kapı gelip her an bizleri denetleyebilirsiniz. Ayrıca katılımcılara teminat olarak şirket senedi de vermekteyiz. En büyük güvencemiz ise mutlu müşterilerimizin referansı olacaktır. Konu ile alakalı detaylı açıklama için  tıklayınız.

Aldığınız evin tapusu ve alacağınız arabanın ruhsatı %100 sizin adınıza olacak. Ancak kalan borç tutarınız kadar ipotek-haciz işlemi uygulanacaktır.

Evet, istediğiniz yerden beğendiğiniz evi-arabayı alabilirsiniz.

Hayır yok. İster peşinatlı, ister peşinatsız katılım sağlayabilirsiniz.

Ödeme sistemimiz size bağlı ve esnektir. Sizi bir ödeme takvimine-tutarına mahkûm etmeyiz. İstediğiniz zaman istediğiniz tutarda ödeme yapabilirsiniz.

İstediğiniz zaman istediğiniz tutarda ödeme yapmak sizin tercihinizdir.

Ödeme sistemimiz esnek olduğundan taksit sayınız sizin ödemenize göre değişecektir.

Amaç kişinin ekonomik durumuna göre istediği zaman istediği ödemeyi yaparak borcunu en kısa sürede bitirmesi ve buna bağlı olarak maliyetini azaltmasıdır.

Sistemin düzeni açısından her ayın 1-18’i arası taksit ödemeleri yapılmalıdır.

Elden ödeme olmayıp, ödemeler mutlaka dekont karşılığında direkt bankaya veya havale-eft ile yapılır.

Teslimattan önce ödeme aksaması söz konusu değildir. Teslimattan sonra ise eksik ödemeniz aldığınız evin-arabanın % 5 inden fazla olmamalıdır. Eksik ödemenizi ilerde fazla ödeyerek telafi etme imkânınızda vardır.

Totalde kişinin aldığı ev-araba tutarının %5 ini geçen eksik ödeme olur ise, telafi için katılımcıya 30 gün ek süre verilir. Bu sürede de ödeme yapılamaz ise bu durum sözleşme fesih nedeni sayılacak ve alınan ev-arabanın satışı istenecektir.

Katılımcı sisteme girerken belirlediği ev-araba türünü ve tutarını ihtiyaçlarına göre değiştirme güncelleme hakkına sahiptir.

Evini-Arabasını alanların, sistemde olup sıra bekleyenlere belli şartlar dâhilinde sağladığı bir destektir. Kısaca evini-arabasını alanlar kira desteği öder iken, sıra bekleyenler kira desteği alır.

Yardımlaşmayı en üst seviyede tutarak, evini-arabasını alanlar ile almayanlar arasında zamandan kaynaklı enflasyon farkını minimuma indirmektir.

Puan sistemimiz sayesinde bu süre sizin ödemeniz ve sistemde kalma sürenize göre değişir. Bir bakıma teslim tarihi size bağlıdır. Kura çekmeyiz hak edene teslimatını yaparız.

Ana mantık ödemelerinizin hedefinize orantılanmasıdır. Örneğin 200.000 TL’lik bir ev için 50.000 ödeme yaptı ise %25’ini, 100.000 ödeme yaptı isek %50’sini ödemiş oluruz. Ödeme oranı kişinin ana puanıdır.

Sistemde kalma süreniz ve düzenli ödemeniz size ek puan kazandırır. Örneğin 10 ay sistemde kaldı iseniz ana puanınız %10 daha değerlidir.

Sizin vesileniz ile sisteme katılan her katılımcıdan dolayı size belli oranlarda referans puan verilir.

Ana puan +  Ek Puan + Referans Puan toplamı teslimat puanınız olur.

Sistemde bulunanlar teslimat puanı bakımından büyükten-küçüğe doğru sıralanır. Öncelikle 50 puan üstü katılımcılar belirlenir. 50 puan üstü katılımcı yok ise en yüksek puanlı 3 katılımcı belirlenir. Bunlar arasından da sisteme ilk katılan teslimata hak kazanır. Ayrıca sisteme peşinatlı girenlere teslimatta öncelik tanınır.

1 kişinin kazandığı karşılığından onlarcasının kaybettiği çekiliş sistemini adaletsiz bulduğumuzdan sistemimizde yer vermedik. 100 kişilik bir çekiliş gurubunda 1 kişinin kazanma ihtimali %1 iken 99 kişinin kaybetme ihtimali %99’dur. Bizim sloganımız yukarıda izah ettiğimiz üzere “Hak Eden Kazasın” şeklindedir.

Puan sistemi futbol ligine benzer. Futbol ligindeki averaj gol sayısı iken, bizde sisteme katılım tarihi ve ödenen peşinattır.

Hayır, yok. Teslimat, puanınıza ve sisteme giriş sürenize bağlıdır. Sonradan sisteme yüksek peşinat ile girenler ilk 3’e girseler dahi sisteme giriş tarihleri yeni olduğundan en az 2 teslimat beklemek durumundadırlar.

Puan değerlendirmesi her hafta cuma günü yapılmakta ve teslimatı karşılayacak para var ise teslimat ilan edilerek bekletilmeden pazartesi günü yapılmaktadır.

Kalan borcunuz kadar ipotek işlemi yapılmaktadır.

Teslimde kalan borç tutarı kadar senet alınmaktadır. Konutlarda eşiniz senede kefil olmakta ve ayrıca eş muvafakatnamesi alınmaktadır.

Kasko gereken araçlarda kasko, konutlarda yangın sigortası istenmektedir. Hayat sigortası kişinin tercihine bırakılmaktadır.

Hayır biz herhangi bir menkul-gayrimenkul satışı yapmayız. Ev-Araba almak isteyen kişileri bir araya getirerek, sıra ile ev-araba almalarını sağlayacak organizasyon işlerini yürütüyoruz.

Yaptığımız organizasyon hizmetinin ücretidir.

Hayır, teslimatınız yapılıncaya kadar organizasyon ücreti almıyoruz.

Hayır yok. Sistemden ayrılmak istemeniz halinde ödediğiniz tutarı eksiksiz olarak alarak ayrılabilirsiniz. Ancak sistemde kaldığınız süre boyunca size yansıtılan kira desteği tutarı sistemde kalır.

Katılımcı tüm haklarını Benimevim’in onaylayacağı 3. Bir kişiye devrederek hak kaybına uğramadan sistemden ayrılabilir.

Teslimat sırasında kalan borcunuzun %2 si oranında + KDV organizasyon ücreti alınır. Daha sonra borcunuz bitene kadar sistemde kalma sürenize bağlı olarak yıllara yaygın olarak organizasyon ücreti alınır. Örneğin sistemde kalma süreniz 60 ay ise ek olarak 60 ay içinde %6 + KDV organizasyon ücreti ödersiniz.

Katılımcının alım masrafları, taşınma masrafları gibi sair masraflarını rahat karşılaması için kendisine verilen bir haktır.

Tapu Harcı, İpotek harcı, sigorta masrafları gibi alım ile alakalı masraflar konusunda katılımcıya destek olunmaktadır. Katılımcı isterse bu tutarlar Benim Evim tarafından ödenmekte ve borcuna eklenmektedir. Böylece katılımcı masraflarla uğraşmadan aldığı evin-arabanın tadını çıkartır.

Alınan ev veya arabanın tadilat-tamir masrafları var ise ev araba tutarının %5’i oranında ek destek sağlanmakta ve katılımcı bu yükten de kurtulmaktadır.

Katılımcı teslimatı hak ettikten sonra alacağı ev-araba değerini %5 oranında arttırabilir.

Katılımcı sisteme gireceğini beyan eder ve alacağı ev-araba bedelinin en az %1 ini öder ise ön kayıt yapılmaktadır. Teslimatta kayıt tarihinin önemini dikkate aldığımızda bu ödeme kayıt tarihi rezervasyonu anlamına gelmektedir.

Her Cuma katılımcılara genel durum takibi iletilecektir. Katılımcı kendisinin ve diğer katılımcıların durumunu en ufak ayrıntısına kadar görebilecektir. Cuma haricinde istedikleri herhangi bir zamanda da bu talepleri karşılanacaktır. İstedikleri an ziyaretimize gelip hesaplarımızı denetleyebileceklerdir. Sistemimiz su gibi berrak ve şeffaf olacaktır.

Sözleşme gereği her türlü hak ve yükümlülük katılımcının varislerine geçecektir.